Immutable X (IMX) Tanıtımı

IMX/USDT
--
--

Immutable X, StarkWare ortaklığıyla geliştirilmiş, gas kullanmadan NFT basım ve alım-satım işlemleri için Ethereum’un ilk zero-knowledge rollup (zk-rollup) ölçekleme protokolüdür. NFT’lerin değeri, kuruldukları blockchain’in güvenliğine ve popülerliğine doğrudan bağlantılıdır. Immutable X ile Ethereum’un güvenliğini ve ağ etkilerini kullanarak insanlara dünya çapında NFT erişimi sağlıyoruz. 

 

Anahtar özellikler:

Immutable X protokolü, Ethereum’da eşsiz bir derecede yüksek işlem hızı (9.000+ TPS) sunuyor. Protokol gözetimsiz hizmet sunuyor, yani varlıklarınızın yönetimi tamamen size ait, güvenlik ise Ethereum blockchain tarafından sağlanıyor.

Dengesiz ve yüksek gas ücretleri hem içerik üreticilerinin hem de alıcıların dünyanın en iyi NFT’lerine erişimini kısıtlamakta. Immutable X ise StarkWare’in son teknolojisi zk-rollup ile sizlere gas ücreti olmadan NFT basma ve işlem yapma imkanı sunuyor.

The Immutable X ile Ethereum’u sıradan bir ölçekte kolaylıkla kullanabiliyorsunuz, böylece en iyi kullanıcı deneyimi ile en iyi dayanak teknoloji arasında seçim yapmanız gerekmiyor. Immutable X’in API’leri, blockchain serüvenine yeni başlayan geliştiriciler için gereksinimleri düşürerek herkese Ethereum ağında haftalar yerine saatler içinde proje kurma imkanı sağlıyor.

 

Token dağıtımı ve kilitleme:

2.000.000.000 IMX token geçici olarak aşağıdaki alanlara ayrılacaktır:

Token Payı Pay Oranı Token Dağıtım Planı
Ekosistem Gelişimi (Örn. Kullanıcı Ödülleri ve Geliştirici Ödenekleri) %51,74 4 yıllık açılım
Proje Gelişimi %25 4 yıllık açılım, 1 yıllık gecikme
Token Satışı %19,26 Karışık açılım
Kuruluş Rezervi %4 Tamamen açık


Proje zaman çizelgesi:

  • 8 Nisan 2021 - Immutable X, Ethereum 2. Katman ile gas ücretsiz NFT basma ve alım-satım işlemleri ile Alpha mainnetini başlattı
  • 3 Eylül 2021 – Immutable X ile bireysel basım ve alım-satım işlemleri başladı
  • 14 Eylül 2021 - Immutable B Serisi finansmanında 60 milyon dolar yatırım aldı
  • 27 Eylül 2021 - IMX token satışı ile 1 saatten kısa sürede 12,5 milyon dolar toplandı
  • 2021 4. Çeyrek – Yeni ek özellikler: Likidite havuzu ödül programı, günlük işlem puanları, staking ve emirler için ERC20 desteği

Ekip hakkında:

Immutable X, bünyesinde blockchain, fintech ve oyun alanında sektör lideri geçmişlere sahip 100’den fazla ekip üyesi barındıran Avustralya merkezli bir şirket. Immutable, şimdiye kadarki en başarılı Kart Oyunu (TCG) projesi Gods Unchained’i çıkardı. Projenin başında ise eski Magic the Gathering Arena direktörü Chris Clay bulunuyor. Immutable X, OpenSea ve Mintable gibi tanınmış pazarlarla entegrasyon sağlayacağını duyurmuş durumda ve DeFi (SuperFarm), Toplanabilir İçerik (ECOMI, Epics.GG, TikTok) ve oyun (GreenPark Sports, Illuvium, MyCryptoHeros+) gibi büyük NFT oyunlarına imkan sağlıyor.

 

İlgili bağlantılar:

Twitter - https://bit.ly/2Yetjaj

Discord - https://bit.ly/3kTZNzh

Immutable - https://bit.ly/3F4WugA

Telegram- https://bit.ly/3F3WjlF

*Bu sayfadaki içerik Immutable X ekibi tarafından sağlanmıştır.

 

HTX

1 Kasım 2021

 

iOS veya Android sürümünü indirmek için buraya tıklayın

Bizi takip edin

Twitter: https://twitter.com/HuobiTurkiye/

Facebook: https://www.facebook.com/htxglobalofficial/

Instagram: https://www.instagram.com/huobiturkiye/

Reddit: https://www.reddit.com/r/HuobiGlobal/

Medium: https://huobiturkiye.medium.com/

Telegram:

https://t.me/HTXTurkiye

https://t.me/HTXTurkiyeDuyuru

HTX, önceden bildirmeksizin neden belirtmeden duyuruda değişiklik yapma veya iptal etme hakkını saklı tutar. HTX tarafından yapılan duyuru ve bilgilendirmeler, yatırım tavsiyesi değildir. Bu bilgiler doğrultusunda yapılan işlemler sonucu doğabilecek doğrudan ya da dolaylı kayıplardan HTX sorumlu değildir. HTX, alım satım veya staking gibi işlemler için garanti vermez, tazminat sağlamaz, sorumluluk almaz. Lütfen buradan Risk Uyarısınıokuyunuz.