HTX Options Hakkında

HTX Options, Amerikan opsiyonları, Avrupa opsiyon dağılımları, özel kullanım fiyatına sahip opsiyonlar ve OTC opsiyonları gibi çeşitli opsiyon ürünleri sunmaktadır.

 

Opsiyonlar, alıcının gelecek bir zamanda belirli miktarda dayanak varlığı belirlediği fiyattan satın almasına veya satmasına olanak tanır; alıcının da satıcıya belirli bir miktar opsiyon ücreti (prim) ödemesi gerekmektedir.

 

HTX Options işlevleri, HTX'in mobil uygulama sürümü ve web sitesi sürümü arasında farklılık gösterir ve farklı kullanıcıların işlem yapma alışkanlıklarına göre uyarlanmıştır. Mobil uygulama sürümü, satın alma sırasında işlem fiyatını dayanak varlık olarak Amerikan opsiyonu sunar ve kullanıcıların yalnızca vade ve seçenek türünü seçmeleri gerekir. Web Sitesi'nde Amerikan bağımsız opsiyonlarını ve Avrupa ayrık opsiyonlarını bulabilirsiniz. Amerikan bağımsız opsiyonu ile kullanıcılar, yüksek likiditeli esnek operasyonlarla ve limitsiz kâr potansiyeli ile kullanım fiyatını istedikleri gibi ayarlayabilir. Avrupa opsiyon ayrımları, kullanıcılarına bir fiyat aralığı belirlemelerine imkan tanıyan ve anlaşılan vade içerisinde likidasyonu destekleyen ilk opsiyon ürünüdür. Kullanıcılar, yüksek/düşük kullanım fiyatı, vade tarihi süresi ve opsiyon türlerini seçerek farklı opsiyon stratejileri belirleyebilir. Yüksek ve düşük kullanım fiyatı aralıklarıyla kârlar daha tahmin edilebilirdir ve Amerikan opsiyonuna göre primler daha düşüktür.

 

HTX Options, kullanıcıların vadesi dolmadan önce kullanmalarını sağlama, birden fazla zaman aralığı, yüksek likidite ve yüksek otonomi gibi özelliklerle çeşitli ürünler sunar. Yüksek getiri sağlaması, düşük kayıplar ve likidasyon olmaması gibi genel özelliklerine ek olarak HTX Options ürünleri ayrıca opsiyon ayrımı ve özelleştirilebilir fiyat aralıkları gibi özellikleri destekler.

 

Opsiyonlar iki şekilde getiri sağlayabilir: birincisi işlem yapan kullanıcının aktif olarak opsiyonu vadesi dolmadan kullandığı/kapattığı senaryolar, ikincisi ise opsiyonun vadesi dolunca otomatik olarak kullanıldığı senaryolar. Kullanıcının tek kaybı opsiyon primidir fakat getiri potansiyeli sınırsızdır.

 

Opsiyon ürünleri

Opsiyonlar

BTC/USDT

ETH/USDT

DOGE/USDT

Ürün Adı

Avrupa opsiyon ayrımı/Amerikan opsiyonu

Avrupa opsiyon ayrımı/Amerikan opsiyonu

Avrupa opsiyon ayrımı/Amerikan opsiyonu

Ürün Türü

Alım/Satım

Alım/Satım

Alım/Satım

Tek hesapta saatlik abonelik bedeli

0,001-20

0,01-200

100-300.000

Tek hesap altında en fazla satın alma bedeli

50

500

1.000.000

Mahsuplaşma fiyatı

HTX BTC/USDT Kontrat Endeks Fiyatı

HTX ETH/USDT Kontrat Endeks Fiyatı

HTX DOGE/USDT Kontrat Endeks Fiyatı

Teslimat Yöntemi

Fark Mahsuplaşması

Fark Mahsuplaşması

Fark Mahsuplaşması

Yön

Alım

Alım

Alım

Dayanak varlıklar

BTC/USDT

ETH/USDT

DOGE/USDT

 

Opsiyon primi

Opsiyon primi, opsiyon alıcısının opsiyon satıcısına opsyion sözleşmesinde belirtilen belirli bir finansal varlığı veya ürünü alma veya satma hakkı edinmek için ödediği bedeldir. Kullanıcı bir emir girdiğinde sistem opsiyon bedelini emir detaylarına göre otomatik olarak hesaplayacak ve emir onaylandığında bu bedeli düşecektir. Opsiyon primi sabit bir ücrettir ve net kâr getirinden prim çıkarılarak hesaplanır.

 

Mahsuplaşma fiyatı

Vadesi dolduğunda tüm opsiyon kontratları HTX Kontrat Endeksi'ndeki fiyata göre mahsuplaşır. Kullanıcıların tüm bu süreçte piyasanın durumunu kontrol etmesi gerekir. Piyasada aşırı dalgalanmalarının olmasına karşın kullanıcılar riskten kaçınmak için kullan/likidite et işlevini kullanabilir.

 

Risk uyarısı

HTX Options bir türev ürünüdür ve kullanıcıların HTX Options ürünlerini kullanırken yatırım risklerini göz önünde bulundurmaları gereklidir. Lütfen HTX Options ürünlerinin yatırım hedeflerinizle, risk toleransınızla, yatırım deneyiminizle ve finansal durumunuzla uyuşup uyuşmadığını iyi değerlendirin. Lütfen kişisel finansal durumunuzla ilgili rasyonel yatırımlar yapın.

 

Başabaş fiyat

Alım opsiyonları: başabaş fiyat = (kullanım fiyatı + opsiyon primi / emir miktarı). Diyelim ki 45.000$ fiyatından 0,1 adet BTC alım opsiyonu açtınız (50$ opsiyon primi ödediğinizi varsayalım), bu durumda başabaş fiyat = 45.000 + 50/0,1 = 45.500 olur. Yalnızca BTC kontrat endeksi 45.000$ üzerine çıkarsa gerçek fark kullanıcının son net kârı olur.

 

Satım opsiyonları = başabaş fiyat = (kullanım fiyatı - opsiyon primi/emir miktarı). Diyelim ki 45.000$ fiyatından 0,1 adet BTC satım opsiyonu açtınız (50$ opsiyon primi ödediğinizi varsayalım), bu durumda başabaş fiyat = 45.000 + 50/0,1 = 45.500 olur. Yalnızca BTC kontrat endeksi 44.500$ altına inerse gerçek fark kullanıcının son net kârı olur.

 

 

Bizi takip edin

E-Posta: [email protected]

Twitter:https://twitter.com/HTX_Options

Telegram:https://t.me/HTXOptions

 

HTX mobil uygulamasıyla, her an her yerde işlem yapın

Bizi takip edin

Twitter: https://x.com/htx_global

Facebook: https://www.facebook.com/htxglobalofficial/

Instagram: https://www.instagram.com/htxglobalofficial/

Reddit: https://www.reddit.com/r/HuobiGlobal/

Medium: https://htxofficial.medium.com/

Telegram:

https://t.me/HTXTurkiye

https://t.me/HTXTurkiyeDuyuru

https://t.me/HTXFutures_en

HTX, tamamen kendi takdirine bağlı olarak bu duyuruyu herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle önceden haber vermeksizin değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.