Çekme Ücretleri Nasıl Hesaplanır

Kriptoların günlük piyasa dalgalanması dikkate alındığında kullanıcılara yüksek masraflar çıkaracağından sabit bir çekim ücreti alınması artık uygun değildir. Çekme masraflarını en aza indirmek için ücret yapısını güncelleyerek önceki sabit ücret yapısı yerine dinamik ücret yapısı sunuyoruz.

Çekme ücretleri aşağıdaki formüle göre belirlenir:

Bir kriptonun belirli bir gündeki çekme ücreti = Blok zincir ağının çekme ücreti / kriptonun önceki gün ortalama fiyatı

ERC20 blok zincir ağından USDT çekme örneğine bakalım. ERC20 blok zincir ağında çekme ücretinin 0,001 ETH olduğunu ve bir önceki gün ortalama USDT fiyatının 0,0005 ETH/USDT olduğunu varsayalım. Verilen formüle göre USDT işleminin ücreti 2 USDT olacaktır.

Belirli bir kriptonun ortalama fiyatı aşağıdaki formüle göre hesaplanabilir:

Önceki güne ait (00:00:00 ila 23:59:59 UTC+8 arası) kripto fiyatı her gün 01:00:00 (UTC+8) itibarıyla güncellenir. Ortalama fiyat, önceki gün her saatteki fiyatın toplamı (24 fiyatın toplamı) / 24'tür. Kriptonun önceki günde herhangi bir saate karşılık gelen bir değeri yoksa o gün için 24 fiyattan az bir fiyat varsa, önceki gün her saate karşılık gelen fiyatların toplamı / karşılık gelen saat sayısı formülüne göre bulunur. Örneğin bir kripto için önceki gün 23 fiyatın olduğunu varsayalım. Bu durumda ortalama fiyat bu 23 saatin her birindeki fiyatların toplamının (USDT cinsinden) 23'e bölünmesiyle bulunur.

Not: Yeni listelemelerde önceki gün fiyatı bulunmayacağı için şimdilik sabit bir fiyat üzerinden ücretlendirilir ancak gelecekte dinamik oranlar işleyecektir.

 

 

iOS veya Android sürümünü indirmek için buraya tıklayın

HTX Hesabı oluşturun, Özel Ödüller Kazanın!

Bizi takip edin

Twitter: https://twitter.com/HuobiTurkiye/

Facebook: https://www.facebook.com/htxglobalofficial/

Instagram: https://www.instagram.com/huobiturkiye/

Reddit: https://www.reddit.com/r/HuobiGlobal/

Medium: https://huobiturkiye.medium.com/

Telegram:

https://t.me/HTXTurkiye

https://t.me/HTXTurkiyeDuyuru

Discord:

https://discord.gg/htx-global

HTX, önceden bildirmeksizin neden belirtmeden duyuruda değişiklik yapma veya iptal etme hakkını saklı tutar. HTX tarafından yapılan duyuru ve bilgilendirmeler, yatırım tavsiyesi değildir. Bu bilgiler doğrultusunda yapılan işlemler sonucu doğabilecek doğrudan ya da dolaylı kayıplardan HTX sorumlu değildir. HTX, alım satım veya staking gibi işlemler için garanti vermez, tazminat sağlamaz, sorumluluk almaz. Lütfen buradan Risk Uyarısını okuyunuz.